Откриен полицаецот кој го сликаше Митко Чавков во Шутка

by Fokus 14:35
14:35

Внатрешна контрола на МВР го открила полицаецот од Посебната единица за поддршка кој го сликал Митко Чавков во дворот на истражниот затвор Шуто Оризари, јави Алфа, повикуваќи се на извори во полицијата.

Само еден ден откако Чавков беше притворен, на социјалните медиуми се појавија негови фотографии од затворот во Шутка.

Поврзани новости