Стоилковски: Возачот на „бентлито“ е Бурим Маслам Харачина, осуден криминалец, кој дивее по цена од 45 евра

by fokus 14:56
14:56

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО – ДППМНЕ на вонредна прес конференција објави дека возачот на „бентлито“ е Бурим Маслам Харачина, за кој тврди дека е осуден криминалец, лежел за обид за убиство и со две активни кривични, а според него, е заштитен од Заев и Спасовски како бела мечка.

-Харачина дивее во Скопје по цена од 45 евра, во неговиот дом е направен и претсес во акцијата на полицијата во Грчец и Арачиново, најдено е оружје, тоа е човекот кој лумпува по скопските улици, а го казнуваат со само со 45 евра – рече Стоилковски кој објасни дека според законот на Харачина треба да му се поднесе кривична пријава поради загрозување на безбедноста на граѓаните.

- Advertisements -

Градоначалникот Петре Шилегов пак денеска изјави дека возачот на автомобилот со марка „бентли“ покрај тоа што е казнет со 45 евра, ќе добие и кривична пријава.

Поврзани новости