Старата скопска чаршија остана без вода

by Fokus

Поради уличен дефект ф-100 мм на ул. Укшин Хоти 39, без вода попладнево од 14 часот се корисниците во дел од Старата скопска чаршија.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санација на дефектот, информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Поврзани новости