Стабилно и суво – за време на викендот РАНО ЛЕТНИ температури

by fokus 07:00
07:00

До крајот на денов во нашата држава ќе имаме сончево и релативно топло време. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец, максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 14 до 21 степен.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, максималната дневна температура се очекува да се искачи до околу 18 степени. Потоа во следните неколку денови ќе биде значително потопло и стабилно. За време на викендот максималните дневни температури на воздухот ќе бидат рано летни и истите ќе се искачуваат во интервалот од 20 до 27 степени.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Според најновите анализи со кој располагаме, од самиот почеток на следната недела следува нова промена на временската состојба кај нас и ПОИНТЕНЗИВНИ врнежи од дожд, на планините од снег како и пад на температурите.

Подготви: Славчо Попоски

Поврзани новости