Средношколците денеска ќе протестираат во повеќе градови низ земјава

by Фокус 11:33
11:33

Во повеќе градови низ Македонија денеска средношколците излегуваат на улица, да кажат стоп за лошите реформи во образованието.

Најмасовен марш се очекува во главниот град.

- Advertisements -

Со денешните протестни марширања, средношколците уште еднаш ќе потенцираат до надлежните дека бараат стопирање на новиот модел на државна матура кој вклучува и задолжителна математика.

Поврзани новости