Средношколци се истепале во автобус на ЈСП

by fokus 16:08
16:08

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар.

– Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

- Advertisements -

Инцидентот во ЈСП е пријавен во 14:30 часот, а како што информираа оттаму, случајот го презема Министерството за внатрешни работи.

Од МВР информираат дека е излезено веднаш на местото на настанот и приведени се дел од учесниците во физичката пресметка.

Поврзани новости