Тетовец прегазил седумгодишно момче со трактор

by fokus 15:53
15:53

Во текот на вчерашниот ден, 67-годишен жител од Боговиње, со трактор прегазил седумгодишно момче.

„На 19.03.2019 околу 12.20 часот на локалниот пат во тетовското село Боговиње, трактор „ИМТ“ без регистарски ознаки, управуван од М.Џ.(67) од Боговиње, удрил во седумгодишно момче. Детето се здобило со повреди и со друго возило било пренесен во тетовската клиничка болница. Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот“, пренесува МВР.

Поврзани новости