Сообраќајка кај Никиштани, три лица хоспитализирани

by fokus 11:53
11:53

Вчера претпладне, три лица биле хоспитализирани откако се здобиле со повреди во сообраќајка, пренесува МВР.

„На 20.10.2019 во 11.40 часот, на крстосницата од ул.„Јадранска магистрала“ и локален пат за с.Никиштани, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ф.(21) од Скопје и патничко возило „шевролет лачети“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.О.(20) од с.Никиштани. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила А.Х.(20), сопатничка од возилото „голф“ и била пренесена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Додека, со телесни повреди се здобиле А.О. и сопатничка од истото возило О.Х.(45) и биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје“, додаваат од МВР.

Поврзани новости