Собранието го донесе Буџетот за 2018 година без опозицијата

by fokus 18:55
18:55

Попладнево Собранието го изгласа Буџетот за 2018 година. Гласаа само пратениците од власта, додека опозицијата ја бојкотираше седницата.

Ова ќе биде најголем буџет досега и ќе тежи 3,43 милијарди евра. Предвидува зголемување на платите во армијата, здравството и образованието, но и враќање на стари долгови.

Поврзани новости