Влатко Ѓорчев останува верен на Груевски, дојде на Конгресот

by fokus 19:21
19:21

Полека привршува регистрацијата на делегатите на Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ за избор на нов лидер. Меѓу оние кои дојдоа е и Влатко Ѓорчев, кој не ги поддржа неговите блиски соработници Илија Димовски и Антонијо Милошоски кои не присуствуваат на Конгресот.

Меѓу присутните се и Миле Јанакиески, Емил Димитриев, Коце Трајановски, Елизабета Канческа – Милевска, Диме Спасов, Даниела Рангелова, Владимир Телески…

По завршување на регистрацијата, се очекува да се премине на интерна дебата на која збор ќе може да земе секој од делегатите.

Поврзани новости