Собранието ги констатира оставките на министрите на ДУИ

by Фокус

Денеска на пленарна седница на Собранието на Република Македонија констатирани се оставките на седум министри и четворица заменици министри на ДУИ.

Констатирањето на оставките поминало без дискусија, откако ги прочитал претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.

ДУИ вчера излезе со предлог имиња на нови министри и заменици министри, за кои денеска или утре се очекува да се назначат новите носители на функции.

Поврзани новости