Снежно невреме доаѓа кон Турција

by Fokus

По катастрофалниот земјотрес утрово, на Турција и се заканува и снежно невреме кое ќе создаде дополнителни главоболки кај населението.

Метеоролозите најавуваат опаѓање на температурите и снежни врнежи, кои дополнително ќе го отежнат спасувањето на повредените луѓе под урнатините.

Освен тоа, авиокомпанијата Туркиш ерлајнс откажа 238 домашни и меѓународни летови поради врнежите од снег.

Поврзани новости