Слободан Богоевски носител на листа на Коалицијата за промени и правда

by fokus 20:40
20:40

Коалицијата за промени и правда на Демократскиот сојуз, ФРОДЕМ, Работничката партија- МОРО и ДЕМОС попладнево ја објави кандидатската листа за пратеници.

Носител на првата изборна единица е лидерот на ДС Павле Трајанов, лидерот на ФРОДЕМ Јове Кекеновски во втората ИЕ, а во третата носител е  Весна Стоименовска. „Четворката” ќе ја предводи ексразузнавачот Слободан Богоевски, петката Александар Делов и шестата изборна единица носител е Бранко Мајсторовски.

- Advertisements -

 Слоганот е Коалицијата е „Не се плашете режимот паѓа“.

Поврзани новости