Скршено стакло од штаб на ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 14:31
14:31

Ноќеска е искршено стакло на штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, информираат од кавадаречката полиција.

 – Во временскиот период од 22:00 часот на 18.11.2016 година до 09:00 часот  на 19.11.2016 година, на ул.„Пиринска“, од страна на непознат сторител било скршено стакло од канцеларијата на ПП-ВМРО-ДПМНЕ, која е сместена во просториите на Месната заедница „Задругар“, соопштија од полицијата.

- Advertisements -

Поврзани новости