Скопската полиција поднесе кривична пријава против убиецот на кучето Идриз

by fokus 15:43
15:43

Скопската полиција поднесе кривична пријава против С.Х. кој пред неколку недели со секира ладнокрвно го уби маалскиот миленик – кучето Идриз во центарот на градот пред кафуле полно со луѓе, информира МВР.

„На 29.04.2017 година во 18.30 часот на улица „Пиринска“ во близина на угостителски објект С.Х. од дворот на семејниот дом земал мала секира и метална шипка излегол надвор и откако го забележал, му се доближил на кучето и му задал еден удар со секира и повеќе удари со метална пречка во пределот на главата и од ударите го повредил кучето, го изложил на непотребни маки и нанесени болки кои резултирале со последица смрт“, пишува во полицискиот билтен.

- Advertisements -

Кривичната пријава е поднесена за кривично дело „мачење на животни“

Поврзани новости