Скопјанец прегазил осумдесетгодишна жена

by fokus

Автомобил „Пешо 308“ управуван од 58. годишен скопјанец прегазил 80. годишна жена на крстосницата од булеварот „Јане Сандански“ и сервисна улица која го поврзува булеварот со станбена улица.

Жената со возило на Брза помош била пренесена во Комплекс клиники “Мајка Тереза” за укажување лекарска помош и од страна на доктор и биле констатирани тешки телесни повреди, по што е задржана на понатамошно лекување.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости