Скопјанец нападнат од вработен додека чекал да подигне лична карта

by Fokus 13:32
13:32

Скопјанец пријавил дека бил нападнат од вработен во Управните служби во зградата на МРТ додека чекал да си ја подигне личната карта, соопшти полицијата.

Полицијата соопшти дека вчера во 17:20 часот во Полициска станица „Центар”, Д.М.(38) од Скопје, пријавил дека околу 16:00 часот на улица „Кеј Димитар Влахов” во МРТ – Управни служби, додека чекал за подигнување на лична карта бил физички нападнат од страна на вработен.

- Advertisements -

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости