СЈО за понеделник најави реакција за укинувањето на притворот на Сеад Кочан

by Fokus 23:34
23:34

Откако во јавноста излезе одекна информацијата дека е укинат притворот на Сеад Кочан, од Специјалното јавно обвинителство најавија реакција за во понеделник, пишува Макфакс.

“Исцрпени се сите правни средства околу притворот, ќе се изнесеме најверојтно во понеделник за сите забелешки и за тоа што неовластен предлагач побара укинување на притворот“, велат за Макфакс од СЈО

- Advertisements -

Поврзани новости