СЈО почна да ја истражува Канал 5

by fokus

Специјалното јавно обвинителство влегло во телевизија Канал 5. Од таму не откриваат што истражувале и каква документација побарале, бидејќи постапката била тајна, објави Алсат-М.

Неофицијално, истражители го проверувале финансиското работење на оваа медиумска куќа.

СЈО во петокот ја чешлаше документацијата и на Медиа Принт Македонија, под чија капа се дневните весници, „Дневник“, „Вест“ и „Утрински весник“

Поврзани новости