СЈО ќе одржи прес конференција утре напладне

by fokus 15:40
15:40

Специјалното јавно обвинителство утре во 12 часот ќе одржи прес-конференција.

Досега СЈО има поднесено три обвиненија до судот, а се водат истраги за над 15 случаи кои почнуваат на буквата „Т“. Во тек се повеќе од 60 предистражни постапки.

- Advertisements -

Поврзани новости