Силјановска вапцаше јајца утринава

by fokus 09:09
09:09

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател, Гордана Силјановска Давкова се пофали на својот фејсбук профил дека утринава бојадисала јајца според традицијата која налага домаќинките да ги бојадисуваат првите три велигденски јајца на Велики четврток пред изгрејсонце.

„За многу години“, порача Силјановска.

- Advertisements -
Banner NISSAN_Okt_300x250

Поврзани новости