Силјановска: Ќе се обидеме да ги вратиме младите кои си заминаа

by fokus 19:53
19:53

Ќе се обидеме да ги задржиме младите, а оние кои си заминаа да ги вратиме, изјави на вечерашниот митинг претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова.

-Вината не е во нас, вината е во нив, ние ќе се обидеме да ги задржиме овде младите, а оние кои си заминале и си заминуваат да ги задржиме, како, докажуваќи им дека има надеж за нив и за нас овде. Каде и да одите ја носите во срцето, се радувате и страдате со неа. Се сеќавате на Горан Стефановски? Во Англија живееше, ама велеше дека мислите секогаш му биле дома, рече Силјановска Давкова.

- Advertisements -

Поврзани новости