Силен земјотрес ја погоди Папуа Нова Гвинеја

by fokus

Силен земјотрес од 6.8 степени според Рихтер ја погоди Папуа Нова Гвинеја.

Земјотресот е на 315 км југоисточно од Џајапура, Индонезија.

Длабочината е 50 километри.

Поврзани новости