Шведската полиција уапси маж кој е поврзан со нападот

by fokus 21:29
21:29

Шведската полиција уапси маж во северниот дел на Стокхолм, кој призна дека го извел денешниот смртоносен напад со камион во центарот на градот, објави весникот „Афтонбладет“, повикувајќи се на неименувани извори.

Мажот бил со полесни повреди и тврдел дека е одговорен за нападот. Полицијата потврди дека е уапсен маж, кој можеби е поврзан со нападот.

Поврзани новости