ДОМ: Гевгеличани да не дозволат да бидат измамени од сјајот на златната треска

by fokus 20:39
20:39

ДОМ денеска ги повика граѓаните на Гевгелија да ја отфрлат идејата за отворање два рудника за злато на Кожув.

Од ДОМ велат дека при изјаснувањето на референдумот на 23 април граѓаните не треба да дозволат да бидат измамени од сјајот на златната треска што се најавува за нивниот регион.

-Само тие можат да го спречат уништувањето на животната средина и здравјето на жителите од гевгелиско и поширокиот регион, што ги демне од овие проекти, се вели во соопштението.

Поврзани новости