Штипјанка прегазна со автобус, во критична состојба пренесена во болница

by Fokus 13:06
13:06

Седумдесет и четиригодишна штипјанка била прегазена со автобус, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера околу 13.10 часот на улица „Лески“ во Штип автобус со штипски регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма од Штип, а управуван од В.С.(52) од Штип, удрил во пешакот С.А.(74) од Штип. Од ударот С.А. се здобила со тешки телесни повреди и во критична состојба била пренесена во Медицинскиот центар Штип, каде во 14.50 часот починала.

- Advertisements -

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Штип.

Поврзани новости