Шмизла или калуѓерка?

by Фокус 10:32
10:32

Идеолозите на Скопје 2014 ептен ја побркале работата. Имено, популарната Шмизла на ул. „Македонија“ со бујно деколте ќе ги пречекува верниците на самиот влез од новата црква Св. Константин и Елена.

Со оглед дека Прометеј доби гаќи многу брзо откако го поставија гол пред Собрание, нема да нѐ чуди ако шмизлата преку ноќ осамне облечена како калуѓерка.

Поврзани новости