Шилегов: Во постапка сме за отстранување на две галии во Вардар

by Фокус 23:28
23:28

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на ТВ 21 истакна дека две од трите галии во Вардар ќе бидат отстранети.

-Во тек сме на отстранување на две од три галии, таму сме во постапка – рече Шилегов.

- Advertisements -

Воедно, тој го охрабри градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ, како и Министерството за култура, сериозно и попосветено да се посветат на, како што истакна, санирање на последиците од проектот Скопје 2014“.

Поврзани новости