Шилегов: Кому и што ветил Груевски за Рамковниот договор?

by Фокус 14:17
14:17

СДСМ објави нов документ со кој, како што тврди, се обелоденувало кој стои зад идејата за ревизија на Рамковниот договор. Според документот Груевски е иницијаторот.

– Што е целта на Никола Груевски со овие докумети за Рамковниот договор? Што ветил Груевски и кому? Јавноста веќе дозна дека Груевски стои зад Конференцијата за ревизија на Рамковниот договор. Тоа е овој документ со архивски печат од Владата што веќе го објавивме, склучен уште пред 4 месеци, во јули помеѓу Владата и Европскиот институт за мир.

- Advertisements -

Ете зошто на Груевски му се потребни флаери со измислици и лаги. Никола Груевски се обидува да се испере од одговорноста. Сепак прашањето со коешто си поигрува Груевски воопшто не е наивно. Груевски е должен  да излезе и да објасни што прави зад грбот на граѓаните на Република Македонија. Што и да сака да направи Груевски доцна е. Прашање на денови е кога Никола Груевски ќе го добие одговорот од граѓаните на единствена Македонија, изјави Шилегов од СДСМ.

 

Поврзани новости