Шилегов: Имаме подготвени екипи при земјотрес, дај Боже никогаш да не ги употребиме кај нас

by fokus 13:17
13:17

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска информираше за екипите кои се испратени за помош по силниот земјотрес во Албанија.

Според него, државата има подготвени екипи, за како што рече

- Advertising -

„Вие гледате дека ако реагираме брзо за помош во странство, тоа значи дека се подготвени и за кај нас. Екипите се подготвени за ситуација која никој од нас не ја посакува. Дај боже екипите никогаш да ги употребиме“, истакна Шилегов

Поврзани новости