Шилегов и Трајановски ќе се „пресметаат“ во втор круг

by Fokus 00:01
00:01

Петре Шилегов, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ во Скопје истакна дека убедливо победиле во речиси сите општини во главниот кандидат и дека тој е сигурен дека ќе ја однесе победата во вториот круг наспроти неговиот противкандидат Коце Трајановси.

– Резултатите се уште се недоволно јасни, но факт е дека СДСМ победи речиси во сите општини. Се гледаме пред влада, каде ќе ја прославиме огромната победа – додаде Шилегов.

- Advertising -

 

Поврзани новости