ВИДЕО: Бејта заигра оро среде Гостивар, славејќи победа на локалните избори

by Фокус 00:01
00:01

Градоначалникот на Гостивар, Невзат Бејта, заигра оро во центарот на градот, славејќи победа на локалните избори.

- Advertising -

Негов најсериозен противкандидат беше Арбен Таравари од Алијансата на Албанците, кој, исто така, слави победа во овој град.

Поврзани новости