Шест часа држени со лисици и претепани биле бугарските државјани на „Деве Баир“, тврди нивниот адвокат

by Fokus

Адвокатот на тројцата приведени бугарски државјани вчера на „Деве Баир“ тврди дека тие биле тепани во полициска станица.

„Шест часа биле држени со лисици на рацете. Биле претепани и по полноќ пуштени, откако платиле 1700 евра со судски трошоци. И двајцата беа модри. Георгиев очигледно имаше скршен нос. Ги тепале на контролен пункт На еден телефонот му го нема“ вели адвокатот.

Поврзани новости