Шекеринска не штедеше аплаузи за трите писма на Бреговиќ

by Fokus 12:39
12:39

Горан Бреговиќ, сараевската музичка ѕвезда со светска кариера, вчера во ВИП Арена Борис Трајковски во Скопје одржа голем концерт.

Пред многубројната публика тој го промовираше албумот „Три писма из Сарајева”, а истовремено го прослави и својот 69-ти роденден. Поранешниот лидер на легадарниот бенд „Бјело дугме” настапи со Македонската филхармонија и со неговиот „Оркестар за свадби и погреби”, а концертот го проследија голем број на јавни личности. Во првите редови во публиката беше и министерката за одбрана, Радмила Шекеринска со сопругот Божидар Јанковски.

- Advertisements -

Таа ја искористи приликата да се фотографира со вокалистката Васка Јанковска, која со децении беше дел од оркестарот на Бреговиќ. Со капут во лежерен стил, црни панталони и спортски обувки, министерката со уживање го следеше спектаклот на музичарот и не го штедеше аплаузот по секоја песна.

Сепак, таа не одговори на прашањата на „Фокус” околу тоа кој е нејзиниот целокупен впечаток од настанот, ниту пак дали некоја песна од музичката ѕвезда и е посебно драга.

Вики Клинчарова

Поврзани новости