Шекеринска: Бараме решение за излез од ситуацијата

by fokus 17:21
17:21

Со ДУИ разговаравме за принципиелни прашања, како да излеземе од ситуацијата која ја наметна претседателот Ѓорге Иванов, изјави Радмила Шекеринска, заменик претседателката на СДСМ.

Таа нагласи дека после оваа средба, разговорите ќе продолжат во партиските тела, сè до следната средба кога ќе разговараат за поконкретни нешта, изјави  Шекеринска по денешната средба со тројца преставници на ДУИ во скопскиот хотел „Холидеј Ин“.

Поврзани новости