Обиена македонската резиденција во Атина, украдени се дипломатски патни исправи

by fokus 16:57
16:57

Полицијата почнала потрага по крадците кои изминатиот викенд провалиле во македонската дипломатска резиденција во Атина,од каде украле дипломатски патни исправи.

Крадците го искористиле отсуството на македонскиот амбасадор и неприметно влегле внатре, објави Телма.

Поврзани новости