Шангај погоден од тајфун, евакуирани 53 илјади луѓе

by fokus 09:58
09:58

Тајфунот Румбиа денеска со силни ветрови и обилни дождови го погоди најголемиот кинески финансиски центарт Шангај.

Поради тајфунот од градот превентивно се евакуирани 53.000 луше.

- Advertisements -

Тоа е 18. бура што годинава ја погоди Кина.

Поврзани новости