Бејли од Арктикот: Се гледаме на планинските врвови на Македонија

by fokus 09:48
09:48

Амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли го посети Арктикот и неговата последна точка.

Тој на својот Твитер налог објави фотографии од планинските предели на островот Шпицберген, а најави дека наскоро ќе ги посети и планинските предели на Македонија.

- Advertisements -

„Утро во Хорнсунд, на југ од островот Шпицберген. Последна станица во Арктикот. Овие планини се убави, но е премногу студено за да се искачите овде“, напиша Бејли.

 

Поврзани новости