Сестра му и стрина му го спречиле да силува жена

by fokus

Кочанчанец се обидел да силува жена, но во тој момент влегле стрина му и сестра му и го спречиле во намерата.

-На 28 декември околу 17 часот, со употреба на сила, се обидел да изврши обљуба врз Н.А. (33) во нејзиниот дом. Во тој момент во куќата влегле неговите сестра и стрина коишто го спречиле во намерата, стои во билтенот на МВР.

Поврзани новости