Семејството ја пронашло починатата жена кај Тиквешко езеро

by fokus 10:42
10:42

Семејството вчера вечерта ја пронашло почината 72 годишната Н.Ш која беше пронајдена мртва кај Тиквешко езеро.

Од полицијата информираат дека случајот бил пријавен од страна на лекар од Јавната здравствена установа Кавадарци кој ја констатирал смртта.

- Advertisements -

Жената била пронајдена на Тиквешкото Езеро кај место викано „Голеш“.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Кавадарци, а по Наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено за обдукција.

Поврзани новости