Села: Заев наместо да го чека мандатот, треба да почне преговори

by fokus 20:24
20:24

Движењето за реформи ДПА и БЕСА се подготвени за соработка со Зоран Заев доколку го добие мандатот за состав на влада.

Претседателот на ДР-ДПА, Зијадин Села порача дека СДСМ не треба да чека некој да му го подари мандатот, туку ако сако да формира влада и ги има бројките ќе треба да почне преговори со албанските политички субјекти.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Села вели дека ќе влезе во коалиција со СДСМ само ако оваа партија претходно донесе Закон за албанскиот јазик, повторно да расправа за Буџетот и ако се продолжи рокот на СЈО.

 

Поврзани новости