Села: Заев ќе ја проширува владата, заборави уште Груевски да го покани

by Fokus 09:09
09:09

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села рече дека гласините дека ќе го напуштат владиниот кабинет се пропаганда на ДУИ чија цел, според него, е да ги збуни гласачите.

– Ги слушав изјавите на премиерот кој што е подготвен да ја прошири владата, да влезат Мендух и Али, заборави да го покани и Груевски се да биде таман. Секој ден овој човек го губи авторитетот на човек реформатор, земајќи ја предвид поддршката од криминалните кандидатури што ги прави. Имајќи ја предвид тука поддршката од кандидатот за Гостивар што излезе јавно – додава Села.

- Advertisements -

Поврзани новости