Села реизбран за претседател на Алијанса за Албанците

by fokus

Зијадин Села, актуелниот претседател на Алијанса за Албанците, денеска беше реизбран за претседател.

Тој беше единствениот кандидат на оваа партија на денешниот конгрес.

Поврзани новости