Села: Не разговарам со Груевски додека не им се извини на Албанците

by fokus

Сè додека господинот Груевски не излезе и јавно не им се извини на Албанците, за сè што рече и направи, јас не би зборувал со него, рече Зијадин Села, претседател на ДР – ДПА и дел од коалицијата Алијанса за Албанците во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21.

Кога новинарот и водител Фатмир Алиу го праша: Нема да му одговорите на телефон?, тој рече: Не, воопшто.

Поврзани новости