Половина скопјани без парно на -5 степени

by fokus

„Балкан енерџи груп“ денеска извести дека голем дел од централното градско подрачје, па се до Порта Влае нема парно греење.

Од компанијата велат дека причината за дефектот е голем губиток на вода на мрежата и дека се работи интензивно за да се најде локацијата и да се острани дефектот.

Во 13:20 часот поради голем губиток на вода на мрежата, без топлинска енергија останаа корисниците на потегот од Топланата Исток до Порта Влае.

Поврзани новости