„Се уште сум жив“, кажа Папата Франциск откако излезе од болница

by Fokus

Бев уплашен, но сè уште сум жив“, им кажа 86-годишниот Франциск на новинарите кои го чекаа пред болницата, откако претходно беше хоспитализиран поради пневмонија.

Тој се пошегува дека сè уште е жив откако денеска излезе од болница во Рим, каде што престојуваше во изминатите три дена. Папата беше примен во поликлиниката „Џемели“ во средата поради проблеми со дишењето и потоа му беше дијагностициран бронхитис.

 

 

Поврзани новости