Се урна филипински воен авион

by fokus

Во пад на воен авион на Филипините загинаа 17 луѓе, a околу 40 луѓе биле спасени, соопштија тамошните власти.

Авионот со 85 патници, три пилоти и седуммина членови на екипажот се урнал денеска при обид да слета на островот Џоло во провинцијата Сулу.

Засега не се познати околностите за падот.

Поврзани новости