Се очекува обраќањето на Иванов

by fokus

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов најави обраќање до нацијата во 17:15.

-Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска – 17 јануари 2018 година, среда, ќе се обрати до граѓаните на Република Македонија, информираат од Кабинетот на претседателот.

Поврзани новости