СДСМ: Вељаноски намерно одовлекува

by fokus

СДСМ го смета како неодговорно однесувањето на Трајко Вељаноски за несвикување на координација веднаш и продолжување на конститутивната седница.

-Неодговорното однесување на претставниците на ВМРО-ДПМНЕе уште еден доказ дека тие воопшто не водат сметка за интересот на граѓаните и оти тоа ќе заврши многу брзо, – велат од СДСМ.

Од таму посочуваат дека доколку Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ е на пат, може да го претставува негов заменик. Порачуваат дека демократските процеси се незапирливи и оти ќе има конститутивна седница, мандат за составување влада и нова реформска влада на граѓаните на Македонија.

Поврзани новости