СДСМ организира протестен марш во Куманово

by Фокус

На чело со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, најголемата опозициска партија вечерва ќе одржи протестен марш во Куманово.

Ова го најави претседателот на партискиот општински комите, Мартин Костовски, при презентирањето на „бомбата“.

Според СДСМ, денеска презентираните разговори се доказ кој покажува дека власта се обидела да ја погази волјата на граѓаните во Куманово, но сепак, не успеала во тоа.

Поврзани новости